Po permainingos finalinės kovos tarp R. Baradulino ir K. Afanasjevo, pergalę rezultatu 4:2 šventė ir šių metų Lietuvos snukerio čempiono vardą pelnė K. Afanasjevas. Abu finalo dalyviai pastaruoju metu skiria didelį dėmesį snukerio treniruotėms. Gegužės pabaigoje Vilniuje pirmą kartą vyksiančiame Europos snukerio čempionate, vyrų porinio žaidimo kategorijoje šie sportininkai žais vienoje komandoje. “Sunkiausia bus pasiruošti psichologiškai”, – atviravo turnyro nugalėtojas.

Šių metų Lietuvos snukerio čempionatą galima pavadinti mažų mažiausiai keistu. Galbūt žaidėjus paveikė neįprastai karštas pavasario savaitgalis, nes finalo nepasiekė nei vienas iš sportininkų, kuriems buvo prognozuojamos aukštos pozicijos čempionate. Nemaloniai nustebino ir pusfinalį pasiekusių, tačiau jame pralaimėjusių A. Isajenko bei V. Schultes žaidimas. A. Isajenko, kuris jau keletą metų iš eilės yra laikomas vienu iš stipriausių piramidės žaidėjų Pabaltyje bei ne kartą pelnęs pergales snukerio turnyruose, šį kartą žaidė itin neužtikrintai. Turnyro nugalėtojas K. Afanasjevas, įveikęs A. Isajenko rezultatu 4:1 vėliau prasitarė, jog būtent šis pusfinalio susitikimas buvo sunkus psichologiškai, nes abiems sportininkams ne kartą teko varžytis prie piramidės stalo. Tuo tarpu V. Schulte, kuris neretai įvardijamas kaip vienas perspektyviausių sportininkų, šį kartą žaidė pernelyg išbalansuotai. Vaikino žaidimo dinamikos amplitudė svyravo nuo aukštos, beveik šimtą taškų siekiančios serijos iki pralaimėjimo visose freimose pusfinalyje.

Nors vieniems karštis trukdė, kitiems – akivaizdžiai padėjo. Štai A. Bissekerskij pasirodė geriau nei įprasta: įveikęs ne vieną stiprų priešininką užkopė iki ketvirtfinalio, kur nusileido finalininkui R. Baradulinui. Kiek netikėtas buvo ir vieno jauniausio turnyro žaidėjo N. Kolpačenko pasirodymas – įveikęs savo trenerį D. Bublį, jaunasis sportininkas puikiai pasirodė ir akistatoje su A. Isajenko. Vis dėlto, nugalėjęs pastarąjį dviejose freimose, susitikimą pralaimėjo ir pasitraukė iš tolimesnio žaidimo.

Finaliniame varžybų susitikime įtampos netrūko – pirmąjame freime iniciatyva buvo R. Baradulino rankose. Jis seriją pradėjo įmušęs pirmąjį raudoną kamuolį, tačiau surinkęs 21 tašką suklydo. K. Afanasjevas gauta proga nepasinaudojo ir surinkęs vos tris taškus vietą prie stalo užleido priešininkui, kuriam ir atiteko pergalė pirmąjame freime. Antroje partijoje atgavęs budrumą pergalę pelnė K. Afanasjevas, vėliau kolegą R. Baraduliną nugalėjęs ir trečiajame freime. Ketvirtąją piramidę išmušė K. Afanasjevas, jis pelnė ir pirmąjį šio freimo tašką, tačiau suklydo. Šia proga pasinaudojo R. Baradulinas, kuris užtikrintai sugrįžo į žaidimą ir greitai pradėjo diktuoti savo žaidimo ritmą. Vis tik, didindamas taškų persvarą pastarasis suklydo ir K. Afanasjevas, stengdamasis pasinaudoti varžovo klaida, pats nepataikė į lūzą. Gavęs antrą progą R. Baradulinas laimėjo freimą ir išlygino rezultatą – 2:2. Penktąjame freime į priekį išsiveržė ir jį laimėjo K. Afanasjevas, taip viską perkeldamas į lemiamąjį šeštą freimą. Atsargiai išmušęs piramidę, sportininkas vietą prie stalo užleido R. Baradulinui, kuris atidarė taškų seriją įmušdamas raudoną, o paskui juodą rutulį. Patogus kamuolių išsidėstymas žadėjo serijos tęsinį, tačiau netiksliai smūgiavęs antrą raudoną kamuolį, sportininkas leido K. Afanasjevui padidinti turimą persvarą. Taškų skirtumui pasiekus penkiasdešimt taškų, nugalėtojas tapo aiškus.

Po apdovanojimų ceremonijos K. Afanasjevas prisipažino – laimėtas čempionatas motyvuoja bei pridūrė, kad dabar visas jėgas skirs pasiruošimui artėjančiam Europos snukerio čempionatui.

Kiek neįprastas apdovanojimas laukė ir penktąsias vietas užėmusių sportininkų. L. Aldoniui, A. Bissekerskij, T.Vilmanui ir M. Maisiejui buvo įteikti specialūs Extreme sports įsteigti prizai – buriavimo pamokos.

ecbbd7cc-af03-4cb0-8175-4e09eab3c51ede3afd19-e475-4307-b67d-0f64b611d3ca829dace4-2780-4f31-9237-dc84aaadd71e9f6d20b5-0448-4d43-afcb-71c2211ca0f8

Darius Bublys